Josemaria Służebnica Boża Aleksja González-Barros y González darzyła wielką czcią Założyciela Opus Dei, a nauki św. Josemarii były fundamentem i silnym wsparciem jej duchowego rozwoju. Informacje o życiu i nauczaniu św. Josemarii Escrivá de Balaguer, znajdą Państwo na stronie www.pl.josemariaescriva.info. Pisma Założyciela Opus Dei są dostępne na stronie pl.escrivaworks.org.

KarmelAleksja od czwartego roku życia, aż do chwili, kiedy zachorowała uczęszczała do szkoły Jezusa Mistrza prowadzonej przez siostry z Towarzystwa św. Teresy od Jezusa, którą to świętą, Aleksja darzyła szczególnym nabożeństwem. Osobom zainteresowanym duchowością Karmelu polecamy stronę: http://www.karmel.pl/klasyka/index.phpKlinika w Pampelunie Ostatnie miesiące życia Aleksja spędziła w Klinice Uniwersyteckiej w Pampelunie otoczona troskliwą opieką, zarówno medyczną, jak i duchową. Więcej o Klinice można dowiedziec się ze strony http://www.cun.es/en.

Charyzmat opieki nad cierpiącymi uwidocznił się również w działalności Towarzystwa Jezusowego. Wiele mówią przykłady zakonników: św. Alojzego Gonzagi (+1591), który zmarł, zaraziwszy się w czasie epidemii, gdy z poświęceniem pielęgnował chorych, św. Andrzeja Boboli (+ 1657), późniejszego męczennika, niosącego ofiarnie pomoc dotkniętym zarazą w Wilnie, czy bł. Jana Beyzyma (+ 1912) Apostoła trędowatych na Madagaskarze. Więcej informacji o zakonie: http://sjweb.info/

franciszkankiZapraszamy do odwiedzenia strony http://franciszkanki.vel.pl przedstawiającej duchowość i formy działalności Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących, zakonu bezhabitowego powołanego do niesienia pomocy chorym, samotnym i cierpiącym, w duchu miłosiernej miłości Chrystusa.

franciszkankiPoprzez służbę chorym w szpitalach swój charyzmat realizuje również Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Więcej informacji o Zgromadzeniu na stronie http://www.szarytki.opoka.org.pl/.


Warto też odwiedzić witrynę Sióstr Szpitalnych Miłosierdzia franciszkankihttp://www.siostryszpitalne.koszalin.opoka.org.pl/ oraz zapoznać się z witryną Zgromadzenia Sióstr Szpitalnych od Najświętszego Serca Jezusa http://www.bonifratrzy.pl/bf_siostry2.html.

Znaczną część materiałów dotyczących beatyfikacji Aleksji zaczerpnęliśmy z hiszpańskiej strony www.alexiagb.org, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia "Asociación Causa Beatificación Alexia" z Madrytu, wspierającego proces beatyfikacyjny.