W dniu 5 grudnia 2015 r. minie 30-ta rocznica śmierci Służebnicy Bożej Aleksji González-Barros. Jest to dobra okazja, żeby stronę internetową nieco rozbudować.

Prowadzenie strony jest inicjatywą całkowicie prywatną i otwartą na wszelkie treści tematycznie powiązane, przy tym zgodne z Magisterium Kościoła, a także przeznaczoną popularyzowaniu postaci, które przeżywały swoje cierpienie budująco i głęboko po chrześcijańsku lub poświęcały się posłudze cierpiącym.

W związku z tymi zamierzeniami, zapraszamy do współpracy zarówno tych, którym problematyka chrześcijańskiego przeżywania cierpienia nie jest obca, czy to z racji doświadczenia osobistego, choroby kogoś bliskiego, czy wreszcie pracy zawodowej, jak i te osoby, które chciałyby w jakikolwiek sposób włożyć swój wkład w sprawę służącą dobru dusz. Zakres możliwej współpracy jest bardzo szeroki - począwszy od modlitwy, przez rozesłanie znajomym adresu strony, tłumaczenie tekstu (np. świadectwa łask), na edycji samej strony kończąc; podobnie stopień - od zaangażowania stałego, do incydentalnej pomocy.

Mamy nadzieję, że ta inicjatywa pomoże wielu zrozumieć, że cierpienie można nie tylko - niejako przymusowo - zaakceptować, ale umiłować je z motywów nadprzyrodzonych, co wyrażało się zresztą w jednym z aktów strzelistych powtarzanych przez Służebnicę Bożą "Jezu, chcę wyzdrowieć, ale jeśli Ty tego nie chcesz, pragnę tego, co Ty chcesz", głęboko zakorzenionym w wielowiekowej tradycji Kościoła.